Większość sprzedawców Bitcoinów to sprzedawcy detaliczni, ale prospekty dominują na rynku – raport

Chociaż rynek Bitcoin (BTC) wzrosła do ogromnej liczby mniejszych detalicznych handlowców, rynki, na których ceny Bitcoin są rzeczywiście określone są nadal zdominowane przez niewielką liczbę „profesjonalnych handlowców“, nowy raport z kryptoanalizy firmy Chainalysis powiedział. Ci profesjonaliści stanowią ponad cztery piąte wszystkich Bitcoinów wysyłanych na giełdy.

 

Firma stwierdziła w raporcie, że chociaż detaliczni traderzy – zdefiniowani jako traderzy, którzy deponują mniej niż 10 000 USD na giełdach w danym momencie – stanowią zdecydowanie największą grupę klientów giełdy, to jednak stanowią oni jedynie niewielką mniejszość w stosunku do całkowitej wartości Bitcoinów wysyłanych na giełdy.

 

Według ustaleń firmy, 96% wszystkich przelewów wysyłanych na giełdy należy do kategorii detalicznej. Jednak biorąc pod uwagę wartość transferów, obraz ten jest odwrócony do góry nogami, przy czym 85% wartości jest kontrolowanych przez handlowców określanych jako „profesjonaliści“.

 

„Z tego powodu, profesjonalni handlowcy są najbardziej znaczącymi uczestnikami dużych ruchów rynkowych, takich jak te, które zostały zaobserwowane podczas dramatycznego spadku cen Bitcoin Trader w marcu, gdy kryzys Covid-19 nasilił się w Ameryce Północnej“, podsumował raport.

 

Jednakże, Chainalysis dodaje zastrzeżenie: „Profesjonalni traderzy są nieliczni, przenosząc całą tę wartość w zaledwie 39.000 transferów tygodniowo średnio w 2020 roku“.

 

Większość Bitcoin Trader’ów to handlowcy detaliczni, ale prospekty dominują na rynku – Raport 102
Inwestorzy określeni jako profesjonaliści kontrolują 85% wartości zdeponowanej na giełdach kryptograficznych. Źródło: Analiza łańcuchowa
Należy jednak zauważyć, że ustalenia te opierają się na działalności zaledwie 3,5 mln BTC, z całkowitej obecnej podaży 18,6 mln Bitcoinów.

Powodem tego, według Chainalysis, jest to, że około 60% wydobytych bitcoinów znajduje się w posiadaniu podmiotów na długi okres, podczas gdy kolejne 20% bitcoinów nie zmieniło się w ciągu 5 lat, a zatem można je uznać za „stracone“.

 

W rezultacie, że pozostawia 3,5 mln bitcoin – lub 19% wszystkich bitcoin wydobytych – jako „bitcoin używane do handlu“, które są monety, które faktycznie określają ceny, raport powiedział.

Większość sprzedawców Bitcoinów to sprzedawcy detaliczni, ale prospekty dominują na rynku – Raport 103
Tylko 3,5 miliona BTC – czyli 19% wszystkich wydobytych BTC – jest wykorzystywanych do handlu. Źródło: Analiza łańcuchowa

W odniesieniu do podstawowych charakterystyk technicznych, w raporcie omówiono również szczegółowo sposób ich przechowywania.

 

Nic dziwnego, że większość monet znajdujących się w obiegu, które nie zostały zdefiniowane jako „utracone“, znajduje się w posiadaniu podmiotów zwanych wirtualnymi dostawcami usług w zakresie aktywów (VASP), co obejmuje również wymianę kryptograficzną.

 

Cztery największe giełdy od 2018 r. przyjęły 40% wszystkich Bitcoinów otrzymanych przez giełdy w 2020 r., wynika z raportu. Te cztery podmioty to Binance, Huobi, Coinbase i Bitfinex.

„Kolejna dziesiątka otrzymała łącznie 36%, pozostawiając setki innych małych giełd na pokrycie pozostałych 24% wolumenu transferu“ – podsumował raport.

 

Większość Bitcoin Trader’ów to sprzedawcy detaliczni, ale prospekty dominują na rynku – raport 104
Binance był największą pojedynczą wymianą pod względem wartości bitcoin otrzymanych jako depozyty w 2020 roku. Źródło: Analiza łańcuchowa.
W czasie pikseli (10:00 UTC) BTC jest notowany na 9.374 USD. Spadł on o 0,64% w ciągu dnia i o 0,99% w ciągu tygodnia.

 

Dowiedz się więcej: Tradycyjni traderzy mogą być gotowi na krypto, preferują Bitcoin – badanie ankietowe
Bitcoin Merchant Resilience Amid Pandemic Surprises Analysts